Blog > Komentarze do wpisu
padaczka u psów

Moi drodzy czytelnicy dawno nic nie pisalam ale dzis juz nadszedl czas. Mam dla was dzisiaj bardzo ciekawy temat ale niestety dosc smutny. Dotyczy on padaczki u psów. Spotkalam sie z przypadkiem padaczki u labradora. Gdy uslyszalam jakie objawy moga pojawic sie przy padaczce postanowilam odrazu je tutaj napisac. Padaczka atakuje przwaznie tak nagle czyli przy zabawie ,jedzeniu czym kolwiek. Jej objawy to: napręzanie mięśni, piana z pyska,utrata przytomnosci, przedewszystkim pies nie kontroluje ruchów swojego ciała, czesto psy poprostu rzucają sie po ziemi, turlają sie, itp. Padaczka sprawia psu straszny bół. Trzeba byc bardzo ostroznym kiedy pies jest podczas ataku padaczki, nie wiadomo jak zareaguje moze byc agresywny ale nie zawsze.Padaczka np. u labradorów, goldenów retriverów występuje po ukonczeniu drugiego roku życia. Atak trwa czasem nawet 15 min., tentno psa spada bardzo szybko i po tak dlugim czasie pies jest  tak wycieńczony ze moze uratowac go tylko kroplówka a czasem nawet moze nie przeżyć.Często napady padaczkowe u psów występują jako powikłania po przebytych chorobach zakaźnych, np. po nosówce, zapaleniu mózgu. Mogą też wystąpić po urazach czaszki, a także na skutek inwazji glist i tasiemców oraz przy głębokich skaleczeniach. Nie jest też wykluczona genetyczna skłonność do padaczki.
 Potrzebny jest natychmiastowy kontakt z weterynarzem. Jeżeli po pół roku atak padaczki nie pojawi sie nie jest konieczne leczenie intensywne. Zdarzają sie przypadki gdzie wlasciciel np. wychodzi do prazy i nawet nie wie ze jesgo pies miał atak, dlatego kiedy bedzie ustalone ze Twój pies ma padaczke ile mozesz poswięcac mu czasu tyle poswiecaj. Najlepiej jest byc przy kazdym ataku lecz nie jest to możliwe !!!!!!!!!

Jak leczyc psią padaczkę????

źródło wiedzy: google.pl Padaczka u psów leczenie

Leczenie opiera się na stosowaniu barbituranów, często w kombinacji z bromkiem potasu. Barbiturany hamują rozchodzenie się impulsów elektrycznych w mózgu, działają nasennie i przeciw drgawkowo. Jeżeli ich działanie jest niewystarczające - do leczenia wprowadza się bromek potasu, który także wpływa hamująco na czynności ośrodkowego układu nerwowego. Leczenie zaczyna się ustalenia dawki początkowej, która następnie jest modyfikowana rosnąco lub malejąco w zależności od efektu. Celem jest ustalenie minimalnej dawki, przy której ataki nie będą występować. Terapia taka zwykle trwa do końca życia zwierzęcia.Przy leczeni padaczki pomocna jest ścisła dieta.

Jeżeli twój pies ma padacke to życze dużo szczęścia w leczeniu

sobota, 09 kwietnia 2011, kulia11

Polecane wpisy